Categories: hotel, kielce, spa

Wypoczynek w SPA – rodzaje zabiegów

Do takiej formy relaksu nie trzeba przekonywać żadnej kobiety. Panowie również coraz częściej korzystają z dostępnych usług. Oferty SPA są bardzo wszechstronne i różnorodne. Wypoczynek w SPA ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie psychiczne, zdrowie, jak i nasz wygląd.

Zabiegi na ciało

Do wyboru mamy liczne zabiegi upiększające, jak i relaksujące. Każdy obiekt SPA oferuje różne masaże – klasyczne, relaksacyjne, wyszczuplające, i inne. Możemy zdecydować się na klasykę lub też wybrać masaże z olejkami, bądź gorącymi kamieniami. Prócz masowania, ośrodki oferują m.in. refleksologię, aromaterapię specjalne kąpiele (błotne, czy w gorących źródłach), peelingi, czy maseczki. Możemy również zadbać o nasze dłonie oraz stopy. Profesjonalistki wykonują manicure oraz pedicure. 

Zabiegi na twarz

Przynoszą ukojenie zmęczonej twarzy, niwelują niedoskonałości oraz wygładzają i ujędrniają skórę. Mogą mieć również zadanie odmłodzenia twarzy, zatrzymania procesów starzenia się skóry.  https://www.hotelodyssey.pl/ Wykonywane są z użyciem kwasu hialuronowego, kolagenu, kwasów, witamin, czy alg. Nakładane są różnego rodzaju maseczki, mogą być przeciwzmarszczkowe, wygładzające, nawilżające.

Zabiegi Ayurvedyjskie 

Ayurveda wywodzi się ze starożytnej Indii. Zabiegi wykonywane są z użyciem olejku ayurvedyjskiego, który jest sporządzany zgodnie z tradycyjną recepturą. Masaże mają na celu pobudzenie kanałów energetycznych w ciele. Wpływają korzystnie na rozluźnienie mięśni, a także oczyszczają umysł.

Strefa wellness 

Wypoczynek w SPA to nie tylko usługi, przy których dbają o nas profesjonaliści. Zazwyczaj decydując się na pobyt w hotelu ze SPA mamy do dyspozycji strefę wellness. Najczęściej goście mają do dyspozycji siłownię, ze strefą maszyn, jak i wolnych ciężarów. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usługi trenera personalnego, który zmotywuje do ćwiczeń oraz zadba o prawidłowość wykonywanego treningu. Basen daje nieograniczone korzyści zdrowotne. Pływanie polecane jest osobom z nadwagą, czy z problemami z kręgosłupem oraz stawami. Wellness daje także możliwość skorzystania z saun – fińskiej, parowej, czy na podczerwień (IR). Jest doskonałą opcją po intensywnym treningu, dodatkowo zapewnia skuteczny detoks.